طراحی سایت

از طریق وبسایت حرفه ای شما می توانید با مشتریان خود در هر کجای دنیا یک ارتباط دو طرفه و پویا را ایجاد کنید


۱۲ دلیل برای اینکه چرا به طراحی سایت نیاز دارید؟ و ۵ دلیل برای اینکه چرا نیاز ندارید؟ 🙂
اگر کسب و کار شما به طور معقولی موفق باشد، ممکن است دلایل زیادی برای اینکه طراحی سایت موثر برای شما مناسب نیست، بیابید.

مطمئناً، نیاز به حضور در وب را درک می‌کنید، اما ممکن است باور نکنید که یک وب‌سایت مؤثر برای کسب‌وکار خاص شما تفاوت بزرگی ایجاد می‌کند – به خصوص اگر قبلاً سودآوری زیادی داشته باشید.

شما چی فکر میکنید؟ آیا برای راه اندازی یک کسب و کار موفق به وب سایت نیاز دارید؟

این مقاله دلایلی را بیان می کند که چرا داشتن یک وب سایت تجاری یک سرمایه گذاری عاقلانه است و چرا گاهی اوقات به یک وب سایت نیاز ندارید.

آیا کسب و کار من به وب سایت نیاز دارد؟

بسیاری از صاحبان کسب و کار می پرسند، “از آنجایی که من یک کسب و کار کوچک با نیروی کار کوچک دارم، و چون چیزی آنلاین نمی فروشم، آیا به یک وب سایت نیاز دارم؟” پاسخ بله است!
اگر کسب‌وکاری دارید، باید یک وب‌سایت داشته باشید تا نسبت به رقبای خود که وب سایت دارند عقب نمانید.

علاوه بر این، آیا مطمئن هستید که نمی توانید محصول خود را به صورت آنلاین بفروشید؟ کووید-۱۹ چشم‌انداز خرده‌فروشی را تغییر داده است و میلیون‌ها خریدار آنلاین به دنبال همه چیز از کتاب گرفته تا کلیپ گرفته تا خانه‌ها و گاز طبیعی و موارد دیگر هستند.

بنابراین، در حالی که شما دودل هستید، رقیب شما احتمالاً دیده است که یک وب سایت چقدر می تواند برای تجارت خود موثر باشد.

و قطعاً شما نمی‌خواهید عقب بمانید.

اما ممکن است بپرسید:

آیا اگر صفحه اینستاگرام داشته باشم به طراحی وب سایت نیاز دارم؟

معمولاً مشاغل متکی به اینستاگرام یا سایر پلتفرم های شبکه های اجتماعی، این پلتفرم ها را به عنوان کانال اصلی تبلیغات خود می دانند و این کانال ها مزایایی را به این مشاغل ارائه می دهند.

به عنوان مثال، آنها به ایجاد مخاطبین بیشتر کمک می کنند و حتی به شما در انجام تحقیقات بازار کمک می کنند. با این حال، یک صفحه اینستاگرام نباید جایگزین وب سایت تجاری شما شود. ۴ پاسخ برای این سوال :

۱. شما مالک صفحه اینستاگرام خود نیستید

اگر یک روز صبح، اینستاگرام تصمیم بگیرد که دیگر از کسب و کارها پشتیبانی نمی کند، و یا به هر دلیلی دیگر اینستاگرام از دسترسی خارج شود چه اتفاقی می افتد؟ اگر صفحه اینستاگرام شما تنها حضور آنلاین شما باشد، احتمالاً تمام مشتریان و دنبال کنندگانی که ساخته اید ناپدید می شوند.در واقع، چندی پیش، اینستاگرام در سطح جهانی از کار افتاده بود و لحظاتی از جنون را به وجود آورد.
با این حال، با طراحی سایت خود، کنترل کاملی بر ظاهر و ویژگی های وب سایت خود دارید و می توانید مدیریت کامل آن را داشته باشید.

۲.اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی دارای محدودیت های سئو است

در مورد آن فکر کنید. وقتی به دنبال کسب و کار محلی هستید کجا می روید؟ فیس بوک یا گوگل؟ ۳.۵ میلیارد پرسش روزانه در گوگل نشان می دهد که بیشتر مردم برای یافتن اطلاعات به موتورهای جستجو از طریق شبکه های اجتماعی مراجعه می کنند.

یک وب‌سایت تجاری به شما این امکان را می‌دهد که موقعیت خود را تعیین کنید تا افراد وقتی در مورد محصولاتی که می‌فروشید یا خدماتی که ارائه می‌دهید پرس و جو می‌کنند، شما را پیدا کنند.

حتی اگر بتوانید به راحتی با وب سایت های بزرگتر رقابت کنید، می توانید سایت خود را برای جستجوهای محلی بهینه کنید تا مخاطبان منطقه خود را جذب کنید.

یک وب سایت معتبرتر است

یک وب سایت تجاری نشان اعتماد است و مردم فقط از کسب و کارهایی که می شناسند، دوست دارند و به آنها اعتماد دارند خرید می کنند. بنابراین اگرچه ممکن است ایجاد یک صفحه اینستاگرام سریعتر باشد، اما می توانید به یک وب سایت تجاری اعتماد و قدرت بیشتری داشته باشید.

حتما بخوانید  باز طراحی سایت برای تبدیل به یک فروشنده حرفه ای

۳.توجه در اینستاگرام زودگذر است

اینستاگرام به شدت رقابتی است. فهرست شدن کسب و کار شما در اینستاگرام به این معنی است که شما دائماً در حال مبارزه با رقابت چندین شرکت دیگر هستید.

علاوه بر این، شما باید با دوستان اینستاگرام مشتری بالقوه خود رقابت کنید. بسیاری از مردم تبلیغات را آزاردهنده می‌دانند، به‌ویژه زمانی که می‌خواهند با دوستان تعامل داشته باشند و باعث می‌شود که پست‌ها یا تبلیغات تجاری شما را نادیده بگیرند.

اکنون، ما نمی گوییم که شما نباید یک صفحه اینستاگرام برای تجارت خود داشته باشید. اما، در عوض، صفحه اینستاگرام و سایر رسانه های اجتماعی شما باید از وب سایت شما پشتیبانی کنند نه اینکه جایگزین آن شوند.

۴.اهمیت داشتن یک وب سایت

داشتن یک وب سایت اعتبار شما را افزایش می دهد، دید شما را افزایش می دهد و تولید سرنخ را بهبود می بخشد. این ملک شماست؛ بنابراین، شما آزادی مطلق در مورد اینکه چگونه می خواهید به نظر برسد و چه چیزی را می خواهید تبلیغ کنید، دارید. این یک مکان عالی برای برجسته کردن نظرات مثبت و پاسخ به هر سؤالی است که مشتریان احتمالی در مورد تجارت شما دارند.

طراحی سایت نیازی ضروری برای همه کسب و کارها

طراحی سایت نیازی ضروری برای همه کسب و کارهاست تا به کمک بتوانند در تجارت الکترونیک رقابت کنند
مزایای طراحی سایت
چه یک تجارت کوچک یا بزرگ باشید، یک وب سایت تجاری مزایای زیادی را ارائه می دهد. در اینجا مهمترین مزایای داشتن یک وب سایت تجاری آورده شده است.

۱. یک وب سایت تجاری شما را حرفه ای می کند

هر کسی می تواند یک صفحه اینستاگرام ایجاد کند. این رایگان است و می تواند در یک لحظه انجام شود. این مانع کم برای ورود بیشتر اعتبار یک صفحه رسانه اجتماعی تجاری را از بین می برد. مشتریان نمی دانند چه کسی پشت یک صفحه اینستاگرام است، کجا هستند و آیا همه اینها کلاهبرداری است یا نه.

از طرف دیگر، ایجاد یک وب سایت تجاری رایگان نیست و نشان می دهد که شما نسبتاً در مورد تجارت خود جدی هستید. بنابراین، یک وب سایت تجاری باعث می شود حرفه ای تر و معتبرتر به نظر برسید.

۲. این یک مرحله اساسی در سفر مشتری شما است

یک وب سایت مؤثر جایی است که شما می خواهید مخاطبان شما از کانال های مختلف در آن به پایان برسند. در وب سایتی است که از مشتریان بالقوه خود الهام می گیرید.

وب‌سایت شما مانند یک فروشگاه فیزیکی است – مردم از کنار آن عبور می‌کنند تا زمانی که وارد آن شوند تا به آنچه ارائه می‌دهید نگاه کنند. بنابراین حتی اگر در اولین باری که وارد می‌شوند چیزی نخرند، ممکن است در بازدیدهای بعدی چیزی بخرند.

در مسیری مشابه، مشتریان از طریق کانال‌های مختلف مانند فید رسانه‌های اجتماعی با کسب و کار شما مواجه می‌شوند. اگر تبلیغ فید اجتماعی جالب باشد، آنها انتظار دارند از وب سایت شما بازدید کنند تا درباره کسب و کار بیشتر بدانند. اگر وب‌سایتی وجود نداشته باشد، ممکن است قدم منطقی بعدی را در سفر مشتری بردارند.

۳. یک وب سایت دید شما را افزایش می دهد

بیش از ۴.۵ میلیارد کاربر فعال اینترنت در سراسر جهان وجود دارد و بیش از ۹۰ درصد آنها از طریق دستگاه های تلفن همراه به اینترنت دسترسی داشتند.

بدون وب سایت، کسب و کار شما عملاً برای این افراد نامرئی است. با توجه به اینکه COVID-19 بازار جهانی را حتی دیجیتال تر می کند، کسب و کار شما برای کسانی که مهم هستند نامرئی می شود مگر اینکه در یک وب سایت سرمایه گذاری کنید.

۴. برای مشاغل محلی ضروری است

بسیاری از صاحبان مشاغل کوچک نیازی به سرمایه گذاری در طراحی سایت تجاری موثر نمی بینند. با این حال، آنها در حال حاضر منبع درآمدی باورنکردنی را از دست می دهند.

آمار زیر نشان می دهد که یک وب سایت چقدر برای یک کسب و کار محلی اهمیت دارد:

۴۶ درصد از جستجو در گوگل شامل هدف محلی است

۹۷ درصد از کاربران از جستجو برای یافتن مشاغل محلی استفاده می کنند

۲۸ درصد از کاربران پس از جستجوی محلی یک مورد را خریداری کردند

حتما بخوانید  باز طراحی سایت برای تبدیل به یک فروشنده حرفه ای

۷۰ درصد از کاربران به دلیل آنچه در اینترنت پیدا کرده اند از یک فروشگاه دیدن می کنند

یک وب سایت تجاری به شما کمک می کند تا از تمام این پتانسیل ها استفاده کنید و کسب و کار خود را حتی سودآورتر کنید.

۵. اثبات اجتماعی را ارائه می دهد

آنچه مشتریان شما در مورد کسب و کار شما می گویند می تواند تعیین کند که آیا دیگران از شما حمایت می کنند یا خیر.

نمایش بهترین توصیفات خود در وب سایت شما یک راه موثر برای ایجاد اعتماد و اثبات اجتماعی است. علاوه بر این، انتشار بهترین نظرات خود در وب سایت شما تضمین می کند که سایت های بررسی شخص ثالث چیزهای خوبی که مردم در مورد کسب و کار شما می گویند را به حداقل نمی رسانند.

۶. یک وب سایت تجاری ارزش ماندگار می دهد

یکی از بهترین چیزها در مورد سرمایه گذاری در یک طراحی سایت تجاری این است که چگونه حتی سال ها پس از ایجاد آن برای شما ارزش ایجاد می کند.

وقتی برای تبلیغات در رسانه های اجتماعی پول می پردازید، مشتریان بالقوه شما فقط تا زمانی که آنها را اجرا می کنید، تبلیغات شما را می بینند. اگر آنها آن را نمی بینند، برای اجرای کمپین تبلیغاتی باید دوباره هزینه کنید.

از سوی دیگر، یک وب سایت تجاری به مرور زمان بازگشت سرمایه به شما می دهد. حتی اگر در سال اول به شما بازدهی نداشته باشد، تا زمانی که بازدهی دریافت کنید، زمان دارید تا چیزها را تغییر دهید.

۷. ایجاد یک وب سایت تجاری آسان تر و ارزان تر از آن چیزی است که فکر می کنید

بسیاری از صاحبان مشاغل از ایجاد یک وب سایت خودداری می کنند زیرا معتقدند طراحی سایت مؤثر دشوار و گران است. با این حال، این درست نیست.

هرگز زمان ساده تر و ارزان تری برای ایجاد وب سایت های با کیفیت بالا وجود نداشته است. سازندگان وب سایت مقرون به صرفه و با استفاده آسان در دسترس شما هستند. ایجاد یک وب سایت و میزبانی وب سایت بسیار ساده است.

۸. یک وب سایت تجاری به شما امکان فروش آنلاین را می دهد

فروش تجارت الکترونیک در حال انفجار است و پیش بینی می شود در سال ۲۰۲۲ به بیش از ۵.۴ تریلیون دلار برسد. مطمئناً هیچ یک از این فروش ها در مورد مشاغلی که صاحب وب سایت نیستند اتفاق نمی افتد.

حتی اگر یک تجارت الکترونیک سنتی نیستید، داشتن یک فروشگاه آنلاین می تواند به شما کمک کند مشتریان جدیدی جذب کنید و به شما کمک کند حتی زمانی که فروشگاه فیزیکی شما بسته است به فروش ادامه دهید.

۹. کنترل کاملی بر وب سایت خود دارید

از آنجایی که وب سایت شما دارایی شماست، بر خلاف پلتفرم های رسانه های اجتماعی، آزادی طراحی مطلق را دریافت می کنید.

می‌توانید نظرات، ویدیوها، تصاویر و هر چیز دیگری را که می‌خواهید به اشتراک بگذارید.

همچنین، مجبور نیستید از قوانین دائما به روز شده پلتفرم های اجتماعی پیروی کنید. و اگر خاموشی رسانه‌های اجتماعی رخ دهد، مانند زمانی که فیس‌بوک، اینستاگرام و واتس‌اپ همه برای چند ساعت ناپدید شدند، وب‌سایت و محتوای آن امن می‌مانند چون شما طراحی سایت خود را انجام داده اید.

۱۰. مدیریت یک وب سایت تجاری آسان است

مدیریت وب سایت ها قبلاً دلهره آور بود. با این حال، با یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) مانند CMS Hub یا WordPress، اکنون مدیریت یک وب سایت آسان تر از همیشه است. علاوه بر این، برای به روز نگه داشتن وب سایت خود به هیچ مهارت فنی نیاز ندارید.

۱۱. وب سایت ها خدمات مشتری را بهبود می بخشند

یک وب سایت مؤثر حاوی اطلاعات مهمی است که مشتریان شما نیاز دارند. بنابراین، نیازی به تماس آنها در مورد مکان، ساعات کار و سایر سوالات ساده نیست. یک وب سایت با کمک به مشتریان، تجربه کلی مشتری را بهبود می بخشد.

علاوه بر این، از آنجایی که سؤالات ساده مشتریان نیروی کار شما را تحت تأثیر قرار نمی دهد، آنها می توانند روی سایر فرآیندهای حیاتی که بهره وری شرکت را افزایش می دهند تمرکز کنند.

۱۲. طراحی سایت به شما کمک می کند تا از رقابت خارج شوید

حتما بخوانید  باز طراحی سایت برای تبدیل به یک فروشنده حرفه ای

حتی به عنوان یک کسب و کار کوچک، یک وب سایت موثر به شما امکان می دهد با “پسران بزرگ” صنعت خود رقابت کنید. اگر کارت های خود را به درستی بازی کنید و وب سایت خود را به درستی بهینه سازی کنید، ممکن است از وب سایت های بزرگتر رتبه بهتری داشته باشید و به طور ارگانیک از موتورهای جستجو سرنخ های با کیفیت دریافت کنید.

اما حتی با وجود مزایای بسیاری که یک وب سایت ارائه می دهد، آیا هنوز هم ممکن است که برای کسب و کار خود به آن نیاز نداشته باشید؟ بله، و در اینجا چند دلیل وجود دارد.
۱. شما به دنبال رشد نیستید
یکی از دلایل اصلی داشتن یک وب سایت کارآمد و موثر افزایش تعداد مشتریان و افزایش درآمد است. اگر به دنبال رشد قابل توجه کسب و کار خود نیستید، احتمالاً دلیل کمی وجود دارد که سعی کنید مشتریان بیشتری پیدا کنید یا درآمد خود را افزایش دهید.

۲. شما به اندازه کافی تاثیرگذار هستید
بسیاری از کسب و کارها در جذب مشتریان ارجاعی و بهره برداری از شبکه موجود خود برای کسب و کار جدید کار بسیار خوبی انجام می دهند. اگر این شما هستید، پس شاید یک وب سایت چندان مهم نباشد.

۳. به این زودی ها استخدام نمی شوید
اگر به دنبال افزایش کارکنان هستید، این احتمال وجود دارد که استخدام کنندگان احتمالی شما بخواهند درباره شما اطلاعات بیشتری کسب کنند. و احتمالاً به وب سایت شما مراجعه می کنند.

با وجود همه چیزهای دیگر، افراد استخدام شده بالقوه، شرکتی با وب سایت پر جنب و جوش را به جای شرکتی با بروشور در وب انتخاب می کنند.

کسب و کارهای کوچک به خوبی توسط یک وب سایت ارائه می شوند، زیرا آنها منابعی ندارند که بتواند به جذب افراد استثنایی خارج از شبکه مستقیم آنها کمک کند. یک وب سایت می تواند در این مورد کمک کند.

اما اگر به دنبال استخدام استعدادهای برتر نیستید، می توانید بدون وب سایت تجاری کار کنید.

۴. شما در یک انحصار مجازی فعالیت می کنید
اگر تجملات مدیریت کسب و کاری را دارید که برای آن رقابت بسیار کمی (در صورت وجود) وجود دارد، و پیشنهادی دارید که مردم باید داشته باشند، احتمالاً یک وب سایت مهم نیست. مشتریان شما به آنچه شما دارید نیاز دارند و جای دیگری برای رفتن وجود ندارد. تبریک می گویم! اگرچه یک وب‌سایت جدید براق ممکن است همسر و همکاران شما را تحت تأثیر قرار دهد، احتمالاً برای بهبود کسب‌وکارتان به آن نیاز ندارید.

۵. انتظار ندارید به این زودی شرکت را بفروشید
برای بیشتر و بیشتر انواع مشاغل، وب سایت دارایی مهمی است که در بحث های ارزش گذاری نقش دارد. این امر به ویژه در صورتی صادق است که شما یک کسب و کار راه اندازی، یک کسب و کار با فناوری پیشرفته، یا کسب و کاری دارید که به خوبی «مقیاس» می شود (به عنوان مثال، اضافه کردن مشتریان جدید هزینه ها را به طور متناسب افزایش نمی دهد).

دلیلش خیلی ساده است. اگر وب‌سایت مؤثری دارید و می‌توانید نشان دهید که در کمک به شما در جذب مشتریان جدید موفق است، کسب‌وکار بهتری نسبت به کسی دارید که ندارد. اینترنت یک راه عالی برای بسیاری از شرکت ها است تا هزینه جذب مشتری پایینی داشته باشند.

چیز خوب دیگر در مورد اینترنت به عنوان وسیله ای برای بازاریابی و فروش این است که می توان آن را به راحتی اندازه گیری کرد. تصور کنید اگر کسب و کار خود را می فروشید و نموداری از ترافیک وب خود (و نحوه رشد آن در طول زمان) و داده های دقیق در مورد نحوه تبدیل این ترافیک به درآمد را به خریدار نشان می دهید – احتمالاً متوجه خواهید شد که این دو با هم ارتباط زیادی دارند.

نتیجه گیری

تصمیم برای ایجاد یک وب سایت برای کسب و کار خود یا نه در نهایت با شماست. با این حال، اگر بخشی از اهداف کسب و کار شما بهبود تاثیرگذاری و دیده شدن، ثبات اجتماعی و قدرت است، ایجاد یک وب سایت مکانی عالی برای شروع است.

اگر این مقاله را دوست داشتید به ما امتیاز دهید.
بدون دیدگاه on ۱۲ دلیل برای اینکه چرا به طراحی سایت نیاز دارید

Leave A Comment